Paradox Dita

22. 05. 2019 20:10:06
Dita Charanzová - beranidlo hnutí ANO ve volbách do Evropského parlamentu. Co slovo - to perla, co vyjádření - to protimluv. Prostě jeden velký paradox.

Volby do Evropského parlamentu se blíží a Andrej Babiš je chce očividně vyhrát. Aby taky ne, penízky z kritizované dojné krávy EU se určitě vždy hodí a na domácí scéně pak bude moct o to hlasitěji hulákat: "Vidíte, já jsem vůdce!" Nyní jde po vítězství a udělá pro něj cokoli - tedy nečekejme žádné velké vize a složité plány. Naopak! Silná slova, prudká gesta a úderná slova. Ať zasejí třebas nenávist a uvedou lid v lež a klam. Hlavně že na ně uslyší a hodí mu to tam, dál ať přijde třebas potopa.

Hned první, čím na sebe hnutí ANO začalo upozorňovat, je rudá čepice s nápisem SILNÉ ČESKO. Nápad ukraden z Ameriky, čepice vyrobena údajně v Číně. Ano, vzorový příklad silného Česka, poněvadž silné země nedocílíte zjevně podporou domácích výrobců ani vlastními originálními nápady. Druhým tahem, ne-li přímo beranidlem hnutí ANO, je pak Dita Charanzová. Bezesporu krásná žena, ale nakonec je ještě větším paradoxem, než zmiňovaná rudá čepice. Co slovo - to perla, co vyjádření - to rozpor či protimluv.

Hlavním tématem těchto voleb se pro ANO a tedy i a především tuto paní stala dvojí kvalita potravin, na kterou teď začalo hnutí ANO upozorňovat tak náhle před volbami, jako tenkráte na "kauzu lithium," která po volbách vyprchala do ztracena tak náhle, jako se objevila. Stejně jako se náhle před volbami objevilo 8,6 miliard na důchody, to však jistě s blížícími se volbami nemá vůbec, ale vůbec nic společného. Pouze kdyby něco prasklo na premiéra třebas i rok na zpět, tak je to kampaň před evropskými volbami. Nyní však zpět k té paradoxní paní a jejímu boji za kvalitní potraviny.

V jednom z jejích facebookových slohů psaných psaných Márovým rukopisem čteme:

Moje dvě holky zdědily tyhle choutky po mně. V tom jsou jako asi všechny děti. Jestli mě něco mrzí, tak když sahám do mrazicího boxu pro jiný nanuk, než je náš Míša, nemůžu si být nikdy jistá, že bude stejně dobrý jako ten ve stejném obalu, ale koupený třeba v létě u moře.

Tušíte správně, mířím k dvojí kvalitě.

A všichni víme, že nejde jen o laskominy, vlastně už dávno ne jen o jídlo. Problém se týká třeba i drogerie. Hodně lidí mi napsalo, že jsou naštvaní s tím, jak jednání v Bruselu dopadlo. Že jsme tyhle praktiky prostě nezakázali, jednou a provždy. Věřte mi, cítím to stejně. Zvítězily tlaky velkých států i obchodních řetězců, kterým se prostě vyplatí posílat nám sem horší (a mnohdy dražší výrobky).

Pro mne tohle není přípustné. Není normální, abychom si jezdili do německých a rakouských supermarketů pro lepší jídlo. Takže teď musíme zabojovat, jednak u nás doma a jednak znova i v Evropě. Tenhle problém vzít, dát znovu na stůl a nevzdat to. Já jsem na ten boj připravena!

Přesně tak! O tom to je! Celá Evropa se musí zabývat kvalitou potravin v našich regálech. Nemá totiž závažnějších problémů, kterými by se potřebovala zabývat, než to, co jí český Pepík a míchat se do záležitostí jednotlivých firem. To jí opravdu nemůžeme zabránit sami, například zpřísněním norem? Vadilo by to snad jistým domácím výrobcům? A proč ji ta dvojí kvalita nevadila do teď? V Evropském parlamentu sedí posledních pět let a najednou chce bojovat s dvojí kvalitou potravin, Podle jiných vyjádření je přeci všemocná, neboť to ona zlevnila volání, zrušila kvóty a upravila směrnici o zbraních. Ano! Ona a jen ona, nikdo jiný ostatním 750 poslancům navzdory. Já, já, já ... ah, koho mi to jen připomíná .... Máro ... Andreji.

U zmíněného příspěvku mne však napadají hned dvě další drobné otázky.
1) Proč žena bojující za silné Česko vůbec sahá po cizích nanucích?
2) Pokud je tak teplo, proč jsou všichni na obrázku v bundách?

Hned dalšího paradoxu se však tato žena dopouští hned následujícího dne, kdy se na jejich stránkách objeví věta: "Bylo by potřeba, aby se Evropa nezabývala každým drobným kamínkem v mozaice našich životů, aby regulovala úplně všechno."

Jakže? Toto vskutku píše žena, která chce, aby se celá Evropa zabývala kvalitou potravin a výrobků v našich trzích? Ví ta paní vůbec co kdy kdo za ní píše a co kdy ona sama pronáší? Vždyť odporuje sama sobě. Jedno vyjádření popírá druhé.

Největším úderem na hlavičku pro mne však byla její odpověď moderátorovi Filipu Horkému, po které jsem zůstal sedět s pusou dokořán. Na jeho otázku, proč je na kandidátce ANO Ondřej Kovařík, který se podle výroku Andreje Babiše měl tak nějak podílet na kauze PromoPro, reagovala slovy, že to by tady běžel nějaký soud, který by nějak dopadl. Na moderátorův odkaz na Euroskop pak pronesla krásnou větu: "Jestli vy máte nějaké pochybení, ať konají orgány trestně činné. Nic takového se neděje."

Bravo madam. Smekám před vámi a zároveň tleskám. Lépe bych to neřekl. Jaký to však paradox, že právě vy kandidujete za hnutí, jehož předseda i voličská základna neustále viní všechny ostatní politiky ze lží, tunelů a rozkrádání a kterým tady přišlo zatnout tipec. Nevšiml jsem si však, že by proti komukoli z nich za ty dlouhé roky jednaly orgány trestně činné nebo že by jste vy, či váš předseda hnal k soudům. Nikoli, jen křivě obviňují, proti nic však nedělají. Orgány trestně činné se však naopak zajímají právě o zmiňovaného předsedu, ó našeho spasitele.

A ještě jedna otázka na závěr. Jak chce k sakru vyčistit ten parlament od ostatních politiků? To jakože když zvítězí ano, zbytek Evropy si z toho sedne na zadek, rozpustí se parlament a o osudech Evropy bude rozhodovat pár poslanců ANO?

Autor: David Wiltsch | středa 22.5.2019 20:10 | karma článku: 28.56 | přečteno: 1487x

Další články blogera

David Wiltsch

Nebuďme k Benešovi nespravidliví

Před třemi dny jsme si připomněli výročí narozenin Edvarda Beneše a v souvislosti s tím jsme mohli zaznamenat i nárůst slovních výpadů proti jeho osobě. Zaslouží si je však?

31.5.2019 v 20:37 | Karma článku: 23.50 | Přečteno: 532 | Diskuse

David Wiltsch

Kauza Babiš Junior

Nahrávka reportérů seznamu odstartovala celkem krušný týden. Podezřelá jej pak naopak ukončila.Na stole nám zůstává více otázek i podezřelých, než doposud.

19.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 428 | Diskuse

David Wiltsch

Paradox Babiš

Kauzu Čapí hnízdo už zná každý a událostí posledních dní zjevně taktéž nezůstal nikdo ušetřen. Proč se jimi tedy dále nějak do hloubky zabývat. Nejlepším bojem se lží a hloupostí přeci jen bývají sarkasmus a ironie.

16.11.2018 v 20:09 | Karma článku: 25.69 | Přečteno: 1254 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Několik rozhořčených vět o absenci europoslance Pospíšila na lidové demonstraci v Bruselu

Právě v úterý se znovu ukázalo, jakým neštěstím pro Českou republiku a pro TOP 09 zejména, je několikeré politické angažmá jejího předsedy Pospíšila.

19.6.2019 v 14:41 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 120 | Diskuse

Jan Bartoň

Střet zájmů Andreje Babiše anebo střet s politikou

Petr Štěpánek na Neviditelném psu hovoří o jasném střetu zájmů Andreje Babiše od jeho vstupu do politiky. Souhlasím, nicméně není to jen a jen o střetu zájmů Babiše, ale i o snaze vyštípat ho nadobro z politiky.

19.6.2019 v 13:07 | Karma článku: 20.69 | Přečteno: 323 | Diskuse

Marie Kolářová

Sebevražední lumíci se vznáší nad českou kotlinou

Prezident vysvětlil svému dvornímu obdivovateli a současně moderátorovi TV Barrandov, co jsou lumíci: „dílem brouci, dílem motýli, kteří trpí sebevražedným komplexem, vrhají se do moře, kde utonou, protože neumějí plavat.“

19.6.2019 v 11:14 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 463 | Diskuse

Jan Dvořák

Nová koaliční krize?

Úterní jednání koaliční rady přispělo k uklidnění vztahů mezi lídry obou partají jen částečně. Došlo sice k dohodě, že poslanci ANO nebudou volit do rady ČTK sporného kandidáta SPD Semína, ale vyvstal problém kvůli jiné volbě.

19.6.2019 v 9:06 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 431 | Diskuse

Jan Bartoň

Trump zahájil kampaň, CNN se „odpojila“

Prezident Donald Trump oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA na akci ve městě Orlando ve státě Florida. Jeho příznivci v hale „odpojili“ pokrytí akce televizí CNN posměšným skandováním.

19.6.2019 v 8:39 | Karma článku: 35.25 | Přečteno: 895 | Diskuse
Počet článků 138 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1940

Tento blog slouží především k prezentování mých nejrůznějších názorů na politiku, společnost a historii, ale rád sem tam vytvořím i nějaký ten fotoblog. Některé mé myšlenky můžete také nalézt na stránkách "K zamyšlení". Do současného vývoje se dále strefuji skrze svou stránku "Český politický prasečák." Z úcty k předkům pak provozuji stránky "České myšlenky". Jsem také podporovatelem projektu Nová Evropa.

 

 

 

Najdete na iDNES.cz